Wolski Spinacz III

Projekt wspiera dzieci i rodziny z dzielnicy Wola, koncentrując się na placówkach edukacyjnych w obszarach o najwyższej kumulacji problemów społecznych (szkoły nr 166, 221 i 386 oraz przedszkola w Młynowie i Mirowie).

Konsorcjum, które tworzą: Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci SZANSA, Fundacja Chrześcijańska NEBO, Stowarzyszenie GRADIAM i Fundacja Kreatywni w Działaniu, realizuje zintegrowane działania mające na celu poprawę kompetencji dzieci, rodziców i nauczycieli. Projekt zakłada także budowanie lokalnej sieci wsparcia oraz integrację podmiotów działających na rzecz rodzin. Liderem projektu jest SZANSA, odpowiedzialna za zarządzanie, monitorowanie i współpracę z partnerami. Projekt jest kontynuacją dwóch edycji lokalnego systemu wsparcia w dzielnicy Wola. Powstał w oparciu o zebrane doświadczenia, obserwacje, rozmowy prowadzone w gronie profesjonalistów, a także o wyniki ewaluacji II edycji projektu “Wolski Spinacz” w latach 2019 – 2021.

Celem projektu jest m.in:

– zwiększenie kompetencji społecznych, emocjonalnych i edukacyjnych dzieci i młodzieży w wieku 6-14 lat,

– integracja rodzin, wzmacnianie więzi rodzinnych, rozwijanie umiejętności aktywnego, konstruktywnego spędzania czasu,

– podnoszenie kompetencji wychowawczych nauczycieli oraz innych profesjonalistów pracujących z dzieckiem i rodziną w otoczeniu szkoły i przedszkola,

– poprawa klimatu wychowawczego w klasach i szkołach objętych lokalnym systemem wsparcia,

– zwiększanie poziomu wiedzy rodziców, rozwój ich kompetencji wychowawczych i opiekuńczych,

– wzmocnienie czynników chroniących w i przeciwdziałanie czynnikom ryzyka mającym w pływ na rozwój psychofizyczny i emocjonalny dzieci i młodzieży,

– integracja, budowanie sieci współpracy podmiotów działających na rzecz dzieci i rodzin w dzielnicy Wola m.st. Warszawy.

Projekt finansowany przez Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy.